Investigatívny novinár

Autor: Barbora Jánošová | 18.2.2014 o 15:58 | (upravené 18.2.2014 o 20:23) Karma článku: 6,67 | Prečítané:  790x

ktorý sa nevie vyjadrovať, oháňa sa prázdnymi frázami, chýbajú mu základné vedomosti, zavádza, nakrúca smiešne reportáže, pri ktorých vykrikuje, uráža ľudí, chce všetkých a všade žalovať, provokuje do nemoty...

Je naozaj veľmi smutné, že tento akože novinár je schopný vykresliť dlžníka v exekúcii ako najväčšieho chudáka. Dlžník je preto dlžník, lebo dlhuje peniaze, ktoré nezaplatí veriteľovi v dohodnutej/stanovenej lehote. V takom prípade, môže veriteľ vymáhať SVOJE peniaze súdnou cestou. Na základe súdneho rozhodnutia je možné, aby si oprávnený vybral exekútora, ktorý exekúciu vykoná.

V prípade takého Váhostavu, ktorý momentálne neyvpláca dodávateľské faktúry a môže sa stať, že ich ani nevyplatí, dodávateľ bude na danom projekte stratový, v horšom prípade môže položiť firmu. Kto je tu chudák? Váhostav, ktorý za projekt zinkasuje financie a navýši si zisk alebo firma, ktorá pre neho pracovala a bola stratová? A ak by firmy podali žalobu a vysúdili by vymohnutie pohľadávok prostredníctvom exekútora, je exekútor s veriteľmi apriori zlodeji, ktorí sa chcú obohatiť na úkor chudáka Váhostavu? Prečo radšej tento investigatívny novinár netlačí na zmenu zákona, podľa ktorého exekútori konajú? Prečo je u nás vymoženie práva také komplikované a zdĺhavé? Prečo je krytý dlžník a nie veriteľ? Prečo je možné poslať firmu do reštrukturalizácie, nikoho nevyplatiť a po určitej dobe pokračovať v činnosti?

Celá akože reportáž o exekútorke je o handrkovaní, urážaní (aj policajtov, ktorých si sám zavolal na pomoc), koktaní, vyhrážaní sa a čerešničkou na torte je zverejnenie informácií a videa o osobách, ktorí s tým vyslovene nesúhlasia (a nie sú verejnými činiteľmi).

Za každú cenu nakrútiť fantastickú reportáž, pasovať sa do pozície ochrancu ľudu primitívnym a hrubým spôsobom nie je v žiadnom prípade cesta ako napraviť zlé fungovanie orgánov verejnej moci!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

KOMENTÁRE

Kotlebovci nosia fašistické relikvie do parlamentu

Parlamentný preukaz nezakryje extrémistickú slamu.

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.


Už ste čítali?