Investigatívny novinár

Autor: Barbora Jánošová | 18.2.2014 o 15:58 | (upravené 18.2.2014 o 20:23) Karma článku: 6,67 | Prečítané:  784x

ktorý sa nevie vyjadrovať, oháňa sa prázdnymi frázami, chýbajú mu základné vedomosti, zavádza, nakrúca smiešne reportáže, pri ktorých vykrikuje, uráža ľudí, chce všetkých a všade žalovať, provokuje do nemoty...

Je naozaj veľmi smutné, že tento akože novinár je schopný vykresliť dlžníka v exekúcii ako najväčšieho chudáka. Dlžník je preto dlžník, lebo dlhuje peniaze, ktoré nezaplatí veriteľovi v dohodnutej/stanovenej lehote. V takom prípade, môže veriteľ vymáhať SVOJE peniaze súdnou cestou. Na základe súdneho rozhodnutia je možné, aby si oprávnený vybral exekútora, ktorý exekúciu vykoná.

V prípade takého Váhostavu, ktorý momentálne neyvpláca dodávateľské faktúry a môže sa stať, že ich ani nevyplatí, dodávateľ bude na danom projekte stratový, v horšom prípade môže položiť firmu. Kto je tu chudák? Váhostav, ktorý za projekt zinkasuje financie a navýši si zisk alebo firma, ktorá pre neho pracovala a bola stratová? A ak by firmy podali žalobu a vysúdili by vymohnutie pohľadávok prostredníctvom exekútora, je exekútor s veriteľmi apriori zlodeji, ktorí sa chcú obohatiť na úkor chudáka Váhostavu? Prečo radšej tento investigatívny novinár netlačí na zmenu zákona, podľa ktorého exekútori konajú? Prečo je u nás vymoženie práva také komplikované a zdĺhavé? Prečo je krytý dlžník a nie veriteľ? Prečo je možné poslať firmu do reštrukturalizácie, nikoho nevyplatiť a po určitej dobe pokračovať v činnosti?

Celá akože reportáž o exekútorke je o handrkovaní, urážaní (aj policajtov, ktorých si sám zavolal na pomoc), koktaní, vyhrážaní sa a čerešničkou na torte je zverejnenie informácií a videa o osobách, ktorí s tým vyslovene nesúhlasia (a nie sú verejnými činiteľmi).

Za každú cenu nakrútiť fantastickú reportáž, pasovať sa do pozície ochrancu ľudu primitívnym a hrubým spôsobom nie je v žiadnom prípade cesta ako napraviť zlé fungovanie orgánov verejnej moci!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Golfista, ktorý sa vzoprel Mečiarovi (profil Františka Gauliedera)

Minulý rok uplynulo 20 rokov odvtedy, ako parlament protiprávne zbavil Františka Gauliedera mandátu. Exposlanec v sobotu nadránom zomrel.

PLUS

Bezdomovec, ktorý pil drahé víno a 42-krát daroval krv

Štefan Karner žil osem rokov na ulici. Netradične.

NITRA

Bývalého poslanca parlamentu Gauliedera našli mŕtveho

Príčiny smrti vyšetruje polícia.


Už ste čítali?