Podvodníci menom Slovakia Energy alebo podnikanie na Slovensku

Autor: Barbora Jánošová | 3.3.2016 o 16:20 | Karma článku: 11,63 | Prečítané:  28585x

Bezohľadné praktiky obchodníkov, ktoré idú doslova cez mŕtvoly... Spoločnosť Slovakia Energy, ktorá získala zákazníkov podvodným spôsobom a neberie za nič zodpovednosť stále figuruje na trhu s plynom a elektrinou.

Mojich starých rodičov v jeden deň navštívili zástupcovia spoločnosti Slovakia Energy, ktorá pôsobí na slovenskom trhu ako obchodník s elektrinou a plynom. Po krátkom postávaní pred bytom (nevedno kto ich pustil do domu, susedia sú väčšinou dôchodcovia...) ich stará mama pozvala ďalej, aby sa nevybavovali vo dverách. Požiadali ju, aby im dala k nahliadnutiu ročné vyúčtovacie faktúry za plyn a elektrinu. Následne jej urobili ponuku s lepšou cenou a navrhli, aby zmenila terajšieho dodávateľa elektriny a plynu na Slovakia Energy. Ihneď jej ponúkli na podpis žiadosti na zmenu dodávateľov. Môj starý otec (nevládny), ktorý ležal vedľa v miestnosti a cez otvorené dvere počúval ich rozhovor starej mame povedal, aby nič nepodpisovala a vyprevadila ich.

Po jednom týždni sa jeden z nich vrátil s prosbou aby mu pre jeho vedúceho podpísala potvrdenie, že navštívili ich domácnosť a predložili im ponuku. Stará mama na tom nič zlé nevidela a podpísala im ho.

Po pár týždňoch prišlo starej mame (starý otec bol už vtedy bohužiaľ nebohý) oznámenie z SPP, že neakceptujú žiadosť o zmenu dodávateľa plynu. Túto informáciu prešla s tým, že asi prišlo k nedorozumeniu. Keď  však prišlo oznámenie zo ZSE, že žiadosť o zmenu dodávateľa elektriny akceptujú, stará mama ich telefonicky kontaktovala s otázkou, o akú žiadosť sa jedná, keďže žiadnu nepodala. Bolo jej povedané, že zaevidovali z jej strany žiadosť o zmenu dodávateľa elektriny, ktorá bola doručená na adresu ich spoločnosti. Požiadala ich o kópiu a zaslanie tejto žiadosti, nakoniec ju však aj tak musela ísť osobne vyzdvihnúť...

Na spodnej časti žiadosti sa nachádzalo meno starého otca a sfalšovaný podpis starej mamy.

V tomto čase jej prišla prvá faktúra zo spoločnosti Slovakia Energy za dodávku elektriny...

Stará mama vysvetlila spoločnosti ZSE, že táto žiadosť je podvod a nechce ani v minulosti nechcela meniť dodávateľa elektriny. Po krátkom čase jej bolo doručené vyrozumenie, že po oboznámení sa so situáciou žiadosť nebude akceptovaná a naďalej zostáva zákazníkom spoločnosti ZSE, ktorá jej bude naďalej dodávať elektrickú energiu.

Vtedy prišla starej mame upomienka za nezaplatenie faktúry od spoločnosti Slovakia Energy...

Tu som bola oboznámená s problémom zo strany starej mamy a rozhodla som sa osobne navštíviť Slovakia Energy. Potom ako som im vysvetlila o čo sa jedná, pani za prepážkou zmenila prístup z dovtedy milá usmiata "nič nie je problém všetko vybavíme" na odmeraný a strohú odpoveď, že pre ich spoločnosť pracujú viacerí externí zamestnanci, za ktorých nezodpovedajú a o človeku, ktorého meno bolo uvedené na zmluve! od spoločnosti Slovakia Energy so sfalšovaným podpisom starej mamy mi nemôže podať informácie... Vzápätí na to si volala s kolegyňou a z rozhovoru som zachytila "starší rok  výroby". Na to sa otočila na mňa a s kamennou tvárou mi oznámila, že veď predsa môj (nebohý) starý otec mal vtedy už takmer 87 rokov - verím, že každý z Vás si domyslí akým spôsobom sa rozprávajú o ľuďoch, pričom dotyčná bola oboznámená s celou skutočnosťou, nemohol si pamätať či niečo podpísal. Opakujem, že na zmluve nebol jeho podpis iba jeho meno a nepodarený podpis starej mamy, ktorý zďaleka kričal, že sa tvári ako jej, ale nie je...

Znechutená som odišla, zobrala som starú mamu na políciu a išli sme podať trestné oznámenie. Vyšetrovateľka nám oznámila, že nie sme prvé a zrejme ani posledné, čo sme prišli v tejto záležitosti, keďže v oblasti, kde stará mama býva žije viacero starších ľudí... Spísali sme zápisnicu, s tým, že ju budú v blízkom čase kontaktovať. 

Od spoločnosti Slovakia Energy prišla už druhá upomienka k faktúre, suma sa z pôvodných okolo 20,- EUR navýšila na 35,- EUR.

Starej mame v priebehu dvoch týždňov prišla z polície výzva na ďalšie vypovedanie, ktorého sa zúčastnila, ja som medzitým kontaktovala aj reportérku z RTVS. Dodnes sme však nevideli žiadny výsledok (okrem toho, že ďalšia upomienka ani faktúra neprišla) a spoločnosť Slovakia Energy si veselo podniká ďalej...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Golfista, ktorý sa vzoprel Mečiarovi (profil Františka Gauliedera)

Minulý rok uplynulo 20 rokov odvtedy, ako parlament protiprávne zbavil Františka Gauliedera mandátu. Exposlanec v sobotu nadránom zomrel.

PLUS

Bezdomovec, ktorý pil drahé víno a 42-krát daroval krv

Štefan Karner žil osem rokov na ulici. Netradične.

NITRA

Bývalého poslanca parlamentu Gauliedera našli mŕtveho

Príčiny smrti vyšetruje polícia.


Už ste čítali?