Podvodníci menom Slovakia Energy alebo podnikanie na Slovensku

Autor: Barbora Jánošová | 3.3.2016 o 16:20 | Karma článku: 11,41 | Prečítané:  30903x

Bezohľadné praktiky obchodníkov, ktoré idú doslova cez mŕtvoly... Spoločnosť Slovakia Energy, ktorá získala zákazníkov podvodným spôsobom a neberie za nič zodpovednosť stále figuruje na trhu s plynom a elektrinou.

Mojich starých rodičov v jeden deň navštívili zástupcovia spoločnosti Slovakia Energy, ktorá pôsobí na slovenskom trhu ako obchodník s elektrinou a plynom. Po krátkom postávaní pred bytom (nevedno kto ich pustil do domu, susedia sú väčšinou dôchodcovia...) ich stará mama pozvala ďalej, aby sa nevybavovali vo dverách. Požiadali ju, aby im dala k nahliadnutiu ročné vyúčtovacie faktúry za plyn a elektrinu. Následne jej urobili ponuku s lepšou cenou a navrhli, aby zmenila terajšieho dodávateľa elektriny a plynu na Slovakia Energy. Ihneď jej ponúkli na podpis žiadosti na zmenu dodávateľov. Môj starý otec (nevládny), ktorý ležal vedľa v miestnosti a cez otvorené dvere počúval ich rozhovor starej mame povedal, aby nič nepodpisovala a vyprevadila ich.

Po jednom týždni sa jeden z nich vrátil s prosbou aby mu pre jeho vedúceho podpísala potvrdenie, že navštívili ich domácnosť a predložili im ponuku. Stará mama na tom nič zlé nevidela a podpísala im ho.

Po pár týždňoch prišlo starej mame (starý otec bol už vtedy bohužiaľ nebohý) oznámenie z SPP, že neakceptujú žiadosť o zmenu dodávateľa plynu. Túto informáciu prešla s tým, že asi prišlo k nedorozumeniu. Keď  však prišlo oznámenie zo ZSE, že žiadosť o zmenu dodávateľa elektriny akceptujú, stará mama ich telefonicky kontaktovala s otázkou, o akú žiadosť sa jedná, keďže žiadnu nepodala. Bolo jej povedané, že zaevidovali z jej strany žiadosť o zmenu dodávateľa elektriny, ktorá bola doručená na adresu ich spoločnosti. Požiadala ich o kópiu a zaslanie tejto žiadosti, nakoniec ju však aj tak musela ísť osobne vyzdvihnúť...

Na spodnej časti žiadosti sa nachádzalo meno starého otca a sfalšovaný podpis starej mamy.

V tomto čase jej prišla prvá faktúra zo spoločnosti Slovakia Energy za dodávku elektriny...

Stará mama vysvetlila spoločnosti ZSE, že táto žiadosť je podvod a nechce ani v minulosti nechcela meniť dodávateľa elektriny. Po krátkom čase jej bolo doručené vyrozumenie, že po oboznámení sa so situáciou žiadosť nebude akceptovaná a naďalej zostáva zákazníkom spoločnosti ZSE, ktorá jej bude naďalej dodávať elektrickú energiu.

Vtedy prišla starej mame upomienka za nezaplatenie faktúry od spoločnosti Slovakia Energy...

Tu som bola oboznámená s problémom zo strany starej mamy a rozhodla som sa osobne navštíviť Slovakia Energy. Potom ako som im vysvetlila o čo sa jedná, pani za prepážkou zmenila prístup z dovtedy milá usmiata "nič nie je problém všetko vybavíme" na odmeraný a strohú odpoveď, že pre ich spoločnosť pracujú viacerí externí zamestnanci, za ktorých nezodpovedajú a o človeku, ktorého meno bolo uvedené na zmluve! od spoločnosti Slovakia Energy so sfalšovaným podpisom starej mamy mi nemôže podať informácie... Vzápätí na to si volala s kolegyňou a z rozhovoru som zachytila "starší rok  výroby". Na to sa otočila na mňa a s kamennou tvárou mi oznámila, že veď predsa môj (nebohý) starý otec mal vtedy už takmer 87 rokov - verím, že každý z Vás si domyslí akým spôsobom sa rozprávajú o ľuďoch, pričom dotyčná bola oboznámená s celou skutočnosťou, nemohol si pamätať či niečo podpísal. Opakujem, že na zmluve nebol jeho podpis iba jeho meno a nepodarený podpis starej mamy, ktorý zďaleka kričal, že sa tvári ako jej, ale nie je...

Znechutená som odišla, zobrala som starú mamu na políciu a išli sme podať trestné oznámenie. Vyšetrovateľka nám oznámila, že nie sme prvé a zrejme ani posledné, čo sme prišli v tejto záležitosti, keďže v oblasti, kde stará mama býva žije viacero starších ľudí... Spísali sme zápisnicu, s tým, že ju budú v blízkom čase kontaktovať. 

Od spoločnosti Slovakia Energy prišla už druhá upomienka k faktúre, suma sa z pôvodných okolo 20,- EUR navýšila na 35,- EUR.

Starej mame v priebehu dvoch týždňov prišla z polície výzva na ďalšie vypovedanie, ktorého sa zúčastnila, ja som medzitým kontaktovala aj reportérku z RTVS. Dodnes sme však nevideli žiadny výsledok (okrem toho, že ďalšia upomienka ani faktúra neprišla) a spoločnosť Slovakia Energy si veselo podniká ďalej...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

KOMENTÁRE

Kotlebovci nosia fašistické relikvie do parlamentu

Parlamentný preukaz nezakryje extrémistickú slamu.

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.


Už ste čítali?